TIRANË:   b-tirane

1.ARI Master Academy A.M.A , Qendër TR
Master I.T.F. Bujar-ARI CAUSHI Brezi i Zi VII-Dan

2.A.M.A Universiteti i  Sporteve , Qendër TR
Master I.T.F. Bujar-ARI CAUSHI Brezi i Zi VII-Dan

3.Adi Kwan,“Komuna e Parisit”  TR
Instruktor Ndërkombëtar Ardjan CAUSHI Brezi i Zi  V-Dan

4.Sport dhe Arte Marciale, Fresku/ TR
Instruktore Sara  PUSHAJ   Brez i  Zi I- Dan

5.Palestra “Star Gym”, Kombinat TR
Instruktor Xhekson TITINI Brezi i Zi II-Dan

6.Sport Academy Vorë, Vorë/TR
Instruktor  Erald MUÇA Brezi i Zi II-Dan

7.Palestra “Athletic Top Gym”, Vorë TR
Instruktor Erald MUÇA Brezi i Zi II-Dan

8.Fitnes Argent, Unaza e Re /TR
Instruktor  Erald MUÇA Brezi i Zi II-Dan

 

FIER: b-fier

9.Emiljan Sport Academy, Qendër FR
Instruktor Ndërkombëtar Emiljan KUKA Brez i Zi IV-Dan

10.Emiljan Sport Academy, Roskovec FR
Instruktor Ndërkombëtar Emiljan KUKA Brez i Zi IV-Dan

11.Apollonia Kwan, Fier
Instruktor  Jetnor KAPLLANI  Brez i zi III- Dan

12.Apollonia Kwan, Patos/FR
Instruktor  Jetnor KAPLLANI  Brez i zi III- Dan

 

 

 

ELBASAN:b-elbasan

13.Sports Academy Manuel, Shushicë /EL
Instruktor Manuel GAXHJA Brezi i Zi III-Dan

14.Shoqata e Sporteve Taekwondo I.T.F. Qendër EL
Instruktor Kastriot KOLGEGA Brezi i Zi II-Dan

 

 

KUÇOVË:b-kucove

15. Art Marcial & Mix, Qendër KV
Instruktor Andon PAPAJORGJIU Brezi i Zi III-Dan

 

 

LUSHNJE:b-lushnje

16. Taulant Kwan, Divjake/ LU
Instruktor Taulant BUZI Brezi i Zi II-Dan

17. Taekwondo Lushnje, Qendër LU
Instruktor Jetar BAJAZITI Brezi i Zi I-Dan

18. Taulant Kwan, Qendër LU
Instruktor Xhon BOÇI, Brezi i Zi I-Dan

 

 

 

 VLORË:b-vlore

19 Rimi Sport Academy, Qendër VL
Instruktor Përparim KAMBERAJ Brez i Zi III-Dan

 

 
LIBRAZHD:b-librazhd

20. Shoqata e Sporteve Taekwondo I.T.F. Librazhd
Instruktor Kastriot KOLGEGA Brezi i Zi II-Dan

 

KORÇË:b-korce

21. Akademia e Arteve Marciale, Qendër KO
Instruktor Dorian POTKA Brezi i Zi II-Dan

 

DEVOLL:b-devoll

22. Akademia e Arteve Marciale, Bilisht /DV
Instruktor Dorian POTKA Brezi i Zi II-Da

 

POGRADEC:b-pogradec

23. Kapri Taekwondo & Kung Fu, Qendër PG
Instruktor Dritan LUSHKA Brez i Zi II-Dan

 

 

 BERAT:b-berat

24. Tomorri KWAN, Qendër BR
Instruktor Klaudio BOBO Brezi i Zi I-Dan

 

SHKODËR:b-shkoder

25. Palestra “SHQIPNIA” pranë shkollës “Oso Kuka”, Qendër Shkodër
Instruktor Jozefin HILA Brezi i Zi I-Dan

 

DURRËS:b-durres

26. Sport Academy Taekwondo I.T.F , Qendër DR
Instruktor Besnik SULI  Brez i Zi I- Dan