TIRANË:   b-tirane

1.ARI Master Academy A.M.A , Qendër TR
Mjeshtër Ndërkombëtar Bujar-ARI CAUSHI Brezi i Zi VII-Dan

2.A.M.A Universiteti i  Sporteve , Qendër TR
Mjeshtër Ndërkombëtar Bujar-ARI CAUSHI Brezi i Zi VII-Dan

3.Adi Kwan,“Komuna e Parisit”  TR
Mjeshtër Ndërkombëtar Ardjan CAUSHI Brezi i Zi  V-Dan

4.Arte Marciale ILIRIA , Qendër Tiranë
Instruktor  Dashamir LLESHI  Brez i Zi  III-Dan

5.Arte Marciale KAMEZ , Kamez/TR
Instruktor  Vladimir KOÇI   Brez i Zi III-Dan

6.Arte Marciale SHQIPONJA , Z. Liqenit/TR
Instruktor  Idajet LLESHI Brez i Zi II Dan

7.Sport dhe Arte Marciale, Fresku/ TR
Instruktore Sara  PUSHAJ   Brez i  Zi II- Dan

8.Palestra “Star Gym”, Kombinat TR
Instruktor Xhekson TITINI Brezi i Zi II-Dan

9.Sport Academy Vorë, Vorë/TR
Instruktor  Erald MUÇA Brezi i Zi II-Dan

10.Palestra “Athletic Top Gym”, Vorë TR
Instruktor Erald MUÇA Brezi i Zi II-Dan

11.Fitnes Argent, Unaza e Re /TR
Instruktor  Erald MUÇA Brezi i Zi II-Dan

 

FIER: b-fier

12.Emiljan Sport Academy, Qendër FR
Mjeshtër Ndërkombëtar Emiljan KUKA Brez i Zi IV-Dan

13.Emiljan Sport Academy, Roskovec FR
Mjeshtër Ndërkombëtar Emiljan KUKA Brez i Zi IV-Dan

14.Apollonia Kwan, Fier
Instruktor  Jetnor KAPLLANI  Brez i zi III- Dan

15.Apollonia Kwan, Patos/FR
Instruktor  Jetnor KAPLLANI  Brez i zi III- Dan

16.Sporte & Arte Marciale, Palestra e Gjimnazit, Levan FR
– Instruktor Donian ZHAPAJ Brezi i Zi I-Dan
– Instruktor  Aldo ZHAPAJ Brezi i Zi I-Dan

 

 

ELBASAN:b-elbasan

17.Adi Kwan, Elbasan
Mjeshtër Ndërkombëtar Ardjan ÇAUSHI Brezi i Zi  V-Dan

18.Sports Academy Manuel, Shushicë /EL
Instruktor Manuel GAXHJA Brezi i Zi III-Dan

19.Sports Academy Manuel, Qendër , EL
Instruktor Manuel GAXHJA Brezi i Zi III-Dan

20.Shoqata e Sporteve Taekwondo I.T.F – W.T.F Qendër EL
Instruktor Kastriot KOLGEGA Brezi i Zi II-Dan

 

 

KUÇOVË:b-kucove

  1. Art Marcial & Mix, Qendër KV
    Instruktor Andon PAPAJORGJIU Brezi i Zi III-Dan

 

 

LUSHNJE:b-lushnje

  1. Taulant Kwan, Divjake/ LU
    Instruktor Taulant BUZI Brezi i Zi II-Dan
  2. Taulant Kwan, Krutje/ LU
    Instruktor Taulant BUZI Brezi i Zi II-Dan
  3. Taekwondo Lushnje, Qendër LU
    Instruktor Jetar BAJAZITI Brezi i Zi I-Dan
  4. Taulant Kwan, Qendër LU
    Instruktor Xhon BOÇI, Brezi i Zi I-Dan
  5. Taulant Kwan, Bedat/ LU
    Instruktor Korrano NAKO Brezi i Zi I-Dan

 

 

 

 VLORË:b-vlore

  1. Rimi Sport Academy, Qendër VL
    Instruktor Përparim KAMBERAJ Brez i Zi II-Dan

 

 
LIBRAZHD:b-librazhd

  1. Shoqata e Sporteve Taekwondo I.T.F – W.T.F Librazhd
    Instruktor Kastriot KOLGEGA Brezi i Zi II-Dan

 

 

LEZHE :      lezha

29.Arte Marciale Besëlidhja, Lezhë
Instruktor Emiljan BARDHI Brez  i  Zi II-Dan

 

 

 

 

 

KORÇË:b-korce

  1. Akademia e Arteve Marciale, Qendër KO
    Instruktor Dorian POTKA Brezi i Zi II-Dan

 

DEVOLL:b-devoll

31.Akademia e Arteve Marciale, Bilisht /DV
Instruktor Dorian POTKA Brezi i Zi II-Da

POGRADEC:b-pogradec

  1. Kapri Taekwondo & Kung Fu, Qendër PG
    Instruktor Dritan LUSHKA Brez i Zi II-Dan

 

 

 BERAT:b-berat

  1. Tomorri KWAN, Qendër BR
    Instruktor Klaudio BOBO Brezi i Zi I-Dan

 

SHKODËR:b-shkoder

34.Palestra “SHQIPNIA” pranë shkollës “Oso Kuka”, Qendër Shkodër
Instruktor Jozefin HILA Brezi i Zi I-Dan

 

DURRËS:b-durres

  1. Sport Academy Taekwondo I.T.F , Qendër DR
    Instruktor Besnik SULI  Brez i Zi I- Dan

 

MIRDITË:Stema_e_Bashkisë_Mirditë.svg

  1. Arte Marciale Beslidhja, Rreshen/MR
    Instruktor Emiljan Bardhi Brez i Zi II- Dan